Turizm Stratejileri Derneği

Turizm Stratejileri Derneği

Mesele başkan olmak değil, ekip olabilmektir.

Turizmi meydana getiren hemen her sektörün ve alt sektörün temsilcisi olan birçok sivil toplum örgütü var.

Otelciler, acenteler, rehberler, restoran işletmecileri, gastronomlar, sağlık turizmcileri, av turizmini meydana getiren çeşitli sektörler, Umre ve Hac Turizmi ile ilgili sektörler, Kaplıca tesisi  işletmecileri, spa… demiryolcular, şehirler arası otobüs işletmecileri, Havayolu mensupları, işletmecileri, turistik eşya satıcıları, kültür turizmi şirketleri ve daha niceleri…

Saymakla bitmeyecek kadar çok sektörün bir çok sivil toplum örgütü kurduğunu görüyor ve destekliyoruz. Ancak bu tür sektörel sivil toplum örgütleri genellikle Turizm büyük başlığının altında faaliyet gösteren bir kesimini temsilcisi olarak varlar. Elbette ki, varlıkları önemli. Ancak, öncelikleri şüphesiz turizm başlığı içinde kendi var oluşları.

Milli ve küresel turizm başarısını arttırmak için turizmi meydana getiren tüm sektörlerin bir geldiği ve ulusal turizm başarısını arttıracak plan ve projeler gerçekleştirecek holistik bir sivil inisiyatif oluşturmaya vardı.

Yazılımcıdan, otelciye, acentadan, bürokrata, tarım işletmecisinden, rehbere, medya mensubundan, pazarlamacıya, akademisyenden, bürokrata pek çok sektörde aklı, fikri, yüreği, kalemi, çenesi, kendisi, şirketi, çevresi Turizm için çalışan pek çok insanı bir araya getirdik. Daha da getireceğiz.

Gerçekleştirilmesi gereken yenilikçi Turizm projeleri icat etmek, umut vadeden projeler üreten kişi ve kuruluşları keşfetmek, destek olmak, destek vermek ve destek almak için yola çıkmaya karar verdik.

Dünya değiştikçe değişen teknoloji, insan, algı, öncelikler, hevesler, eni keşifler, etkileşimler, imkanlar, imkansızlıklar, kısıtlamalar, beklentiler gibi pek çok değişkenin hiç durmadan değişiği evrende yenilikçi Turizm projelerini hep beraber hayata geçirmek için bir araya geldik.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var…. Ve eğer doğru koordine edilirse yüzlerce el bir araya gelip, çarkın dişlilerini oluşturacak ahengi ve dengeyi bulduğunda hedeflenen başarı çok da uzakta olamaz.

Siz de Turizm için bir proje sahibiyseniz, hemen projenizi bizimler paylaşın, kurullarımızda değerlendirelim. Gerekirse projeniz için özel kurullar oluşturalım. Projenin gerçekleşmesine omuz verecek paydaşları bir araya getirelim. Gözden geçirelim. Değerli katkıları arayalım bulalım. Güçlü bir paydaş yapısı kuralım. Planlayalım, niyetlenelim, benimseyelim, inanalım ve azmedelim.

Herkes başarının yanında yer almak ister. Bizler, Turizmde yeni başarılara imza atmak için bir aradayız ve sizinle daha da güçlüyüz. Amacımız pastadan pay almak değil. Pastayı büyütmek için yola çıktık.