Ayvalık 4 Mevsim Turizmi

Ayvalık Jeotermal ve Birinci Sınıf Deniz Turizmi Birarada

Açıklama

2020 yılında Balıkesir ilinin Ayvalık İlçsinin Küçükköy Mahallesinde turizm niteliklerine uygun jeotermal su bulundu.

Türkiye'nin en uzun ve geniş plajlarının başında gelen Sarımsaklı Plajı, Şeytan Sofrası ve Badavut Plajını da içerisina alan oldukça büyük bir turizm destinasyonu olan Ayvalık Küçükköy 'ün başına bir talih kuşu kondu.

Türkiye'de ilk ez yazlık turizmi ile bu kadar sevilen ve tercih edilen bir turizm destinasyonunda jeotermal su bulunuyor. Bu yaz ve kış turizminin bir arada yapılabileceği 4 mevsimlik zenginleştirilmiş bir turizm sezonunun sürdürülebilirliğini işaret ediyor.   

Nitelikli turistik sezonu 3+1 ay ile sınırlı olan Ayvalık turizm tesislerinin hem yatak kapasitesi artacak hem de destinasyonun hizmet verdiği turizm sezonu 4 mevsim olacak ve 12 ay boyunca hizmet verebilecek.

Ayvalık Jeotermal Enerji AŞ, herçekleştirdikleri sondajın ardından işletme ruhsatını aldı ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde hizmete açacağı 10 turizm projesinini belirledi. Turizm projelerine bir bütün olarak AYVALİKE adını veren firma en gözde projelerini sıraladı.

Lavanta Obası projesi ile Agro Turizme giriş yapacak olan AYVALİKE, ayrıca bölgedeki anlaşmalı otellerde konaklayacak turistlere hizmet verecek şekilde büyük havuzlara sahip bir kaplıca ve bir aquapark inşa ederek, bölge ekonomisine doğrudan ve dolaylı katkılar sağlamayı planlıyor 

Ruhsal ve Bedensel Arınma Merkezi olarak bir REHA KLİNİK devreye sokarak sağlık turizmi konusundaki ilk teesisini 2025 yılında hizmete açmayı planlıyor.

Ayrıca KÜR MERKEZİ olarak yapılandırılacak bir diğer tesis, doğal ortamda Şeytan Sofrasını da içerisine alan bir bölgede günübirlik ziyaretçiler için aroma terapiden güneş terapisine kadar 21 farklı terapinin bir arada uygulandığı bir günü bilrik etkinlik merkezi olarak hizmet verecek.

Badavut Plajına yakın bir lokasyonda Kuzey Avrupalı Yaşlılar için nitelikli bir huzur evi işletmeciliği için kolları sıvayan firma 5 Bin Avrupalı turistin bir arada ve mutlu olarak dört mevsim yaşayabilecekleri bir ortam hazırlıyor. Doğa içerisinde doğal nitelikli konaklama ünitelerinde turistler ile ana dilinde iletişim kurabilen ilk yardım, ileri seviye sağlık hizmetleri, gastronomi, kişiye özel sağlıklı yemek mönüleri ve misafirlerinin yaşlarına uygun bir çok etkinliğin yaşanacağı bir tesis olacak.

Sarımsaklı plajonda Jeotermal su ile ilgili birimleride olan bir lüks konaklama tesisinin yanı sıra, Plajları yukarıdan gören bir mevkide de doğal hayatı seven gençler ve aileleri için birer glamping tesisi hazırlanıyor.

Bir girişimcinin cesareti ve emeği ile elde edilen bir sıcak su Ayvalık Turizminin kaderini değiştiriyor.   

 

https://youtu.be/9-zOI8hqtU4